KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16292126
nr 1629 2126
Magda Laurell
(1919-2012), Sverige
Oljemålning, Träd. Signerad, daterad -64. Olja på duk, 24x44 cm, yttermått inklusive ram: 27x47 cm
Magdalena (Magda) Laurell, svensk bildkonstnär född 1919, död 2012.
Utrop:
600 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 17 juni 2024
kl 18:13:28
300 kr
350 kr
500 kr
700 kr
800 kr (Budbetjänt)
900 kr
17 jun
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Magda Laurell
Läs mer om Magda Laurell